Dark SNOW 2022

Veřejný sjezd na lyžích za umělého osvětlení!

 

Kdy:  4. března (Monínec) a 19. března (Ještěd) 2022

Pro koho: pro všechny, kdo mají rádi lyžování a jeho výzvy

 

Dark SNOW je závod, který nemá v Česku obdoby. Ze dvou hlavních důvodů – je to sjezd pro veřejnost (pravda, nikoli náročný jako Kitzbühel, ale i tak) a jede se v noci! Navíc se odehrává ve středisku nedaleko velkých měst, což umožňuje i Středočechům a Pražanům udělat si v pátek večerní výlet a do něho vtěsnat nejen lyžařské zážitky.

 

Kdo závod zvládne?
Monínec ani Ještěd nejsou vybrány náhodou – jsou to dlouhé rodinné kopce, které se na závodní promění až při splnění dvou podmínek: musí na nich být volno a branky nesmí být moc blízko u sebe, aby se lyžaři trochu rozjeli. Trať ale zvládne každý lyžař – z nejhoršího si někde trochu víc přibrzdí. Závodit jezdí jak ambiciózní lyžaři se závodními zkušenostmi, tak třeba dámy, které chtějí jen okusit tu specifickou atmosféru a užít si příjemný večer. Nejrychlejší lyžaři dosahovali v minulých ročnících průměrnou rychlost kolem 80 km/h, mnozí ale jeli výrazně pomaleji.

Jak a kde se závodí?
Pojede se celá sjezdovka ve vymezené trati o přibližných parametrech sjezdu. Závodí se dvoukolově s tím, že do druhého finálového kola postupují pouze čtyři nejlepší muži a čtyři nejlepší ženy. Podle celkového počtu účastníků a časových možností je možné si dokoupit jednu opravnou jízdu (á 200 Kč). Probíhat bude i závod týmů. Pravidla budou upřesněna podle aktuálních podmínek.

Závod týmů
Tým tvoří tři lidé s tím, že v něm musí být zástupci obou pohlaví (tedy buď žena + muž + muž, nebo žena + žena + muž). Stačí už jen vymyslet název a uvést ho do přihlašovacího formuláře.

Proč v noci?
Monínec i Ještěd nabízejí jedny z nejdelších osvětlených sjezdovek v Česku. Jejich parametry dovolí uspořádat plnohodnotný závod. Noc je také magická část dne – osvětlená atmosféra, kdy závodíte v nočním tichu, ve vás zanechá neopakovatelné dojmy.

Za startovné skipas
V ceně startovného je navíc jeden celodenní skipas, takže investice do startovného se vyplatí.

Zábava
Po a během závodu bude probíhat party, dobrým pitím a dobrou muzikou, bude plně fungovat restaurant a terasa, takže nudit se nebudou ani diváci.

Těšíme se na vás!

Skiareály Monínec a Ještěd a SNOW

Registrujte se na závod Dark SNOW co nejdříve!

Partneři:

SNOW_200px